15. srpanj. 2020.

Znate li koliko otpada “proizvedemo” na godinu?

Svaki Europljanin godišnje proizvede prosječno pola tone otpada, kaže Eurostat, od čega se oko 40% ponovno oporabi ili reciklira. Doduše, u nekim zemljama više od 80% otpada završi na odlagalištima. Gdje je Hrvatska pročitajte u članku Sonje Polonijo.

Autorica članka i istraživanja je Sonja Polonijo, savjetnica za razvoj u Eko Murvici d.o.o. i stalna konzultantica Udruge gradova!
Zahvaljujemo autorici na trudu i članku!

Littering