Kako bi vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija

Zatvori

17. studeni. 2022.

Snimka i materijali s webinara o URBACT-ovim akcijama malih razmjera

U srijedu 16. studenoga, Nacionalna URBACT točka organizirala razgovor na temu akcija malih razmjera. O privremenim intervencijama u urbani prostor govorile su domaće predstavnice i stručnjakinje mreža gradova KAIROS, Beepath, MAPS i Come in, s primjerima provedenih aktivnosti u Šibeniku, Osijeku i Varaždinu: Mirna Karzen, Maja Kireta i Helena Kolenić.

Akcije malih razmjera praktični su alat za testiranje lokalnih politika i provjeru uspješnosti planiranih gradskih mjera. Koristeći URBACT-ovu metodologiju pri izradi integriranih akcijskih planova, akcije malih razmjera nastaju u okviru participativnog rada lokalne grupe dionika te omogućuju pokusne intervencije gradova u realnom vremenu i okruženju. One su uglavnom privremene, jednostavne i inovativne te pružaju empirijsku osnovu za potvrdu ili prilagodbu izrađenih akcijskih planova i njihovih učinaka.

Snimku događaja možete pogledati na Youtube kanalu Udruge gradova, a prezentacije preuzeti sa sljedećih poveznica: URBACT Akcije malih razmjera – uvod, KAIROS male akcije, Osijek Beepath male akcije, Male akcije u prostoru.

Dodatni materijali vezani uz temu:

Popis malih akcija URBACT-ovih mreža (Excel tablica)

Zbirka malih akcija za kružno gospodarstvo (URBACT mreža Resourceful cities)

Priručnik za privremene ulične intervencije i transformacije (The Global Designing Cities Initiative)

Otvoreni natječaji

Svi natječaji

Besplatno se registrirajte

Besplatno se registrirajte

Registrirani korisnici imaju pristup većini naših zaštićenih materijala (ovisno o njihovim ovlastima unutar Grada). Zanimaju li vas koje su druge prednosti registracije?

Česta pitanja

Registrirani korisnici imaju pristup novoj kategoriji "Pitanja i odgovori" gdje mogu postavljati nova pitanja i odgovarati na već postavljena pitanja. Postavljeno pitanje automatski će se i bez moderiranja prikazati u kategoriji Na svako pitanje mogu odgovarati svi registrirani korisnici.

Prijava Registracija